Dr. Ábrahám Szabolcs Ph.D.

EGYETEMI ADJUNKTUS
Dr. Ábrahám Szabolcs Ph.D.

Telefon: +36(62)545-445
E-mail: abraham.szabolcs@med.u-szeged.hu
Rendelési idő: Sebészeti gasztroenterológia: Kedd 9:00-12:00

Egyetemi tanulmányok: Szegedi Tudományegyetem, Általános Orvostudományi Kar 2003

Szakképesítés

• sebészet: 2009. december: kiváló eredménnyel
  • gasztroenterológia: 2013. május: kiváló eredménnyel

Tudományos fokozat

• Egyéni felkészülésű posztgraduális doktori (Ph.D.) képzés: 2007-2010.
  • Fokozatszerzés helye és ideje: 2010, Szegedi Tudományegyetem, Szeged
  • Doktori értekezés címe: The role of Kupffer cells in mediating the microcirculatory and biochemical consequences of endotoxemia and obstructive jaundice in rats

Beosztások

• egyetemi adjunktus 2015-
  • egyetemi tanársegéd 2010-2015
  • klinikai orvos 2005-2009
  • központi gyakornok 2003-2005

Betegellátó tevékenység

• általános sebészet
  • gasztro-enterológia, sebészi endoszkópia

Érdeklődési terület

• vastag-és végbélsebészet
  • laparoszkópos, minimál invazív sebészet

Tudományos munkásság: MTMT

Oktatói tevékenység

• SZTE ÁOK Sebészeti Műtéttani Intézet „skill–labor” gyakorlatainak tartása rezidensek számára – 2008-
  • SZTE ÁOK Sebészeti Klinika gyakorlatainak tartása III.-IV. éves magyar és külföldi orvostanhallgatóknak magyar és angol nyelven – 2003-
  • SZTE ÁOK Sebészeti Műtéttani Intézet gyakorlatainak tartása III. éves orvostanhallgatóknak demonstrátorként 2002-2003

Tanulmányút

• EAES Laparoscopic Lower GI Surgery Course. The Cuschieri Skills Centre, University of Dundee, Dundee, UK, 2012.
  • Lower GI Surgery training. NHS Lanarkshire, Monklands Hospital, Airdrie, UK, 2011; 2012.
  • EAES Laparoscopic Upper GI Surgery Course. The Cuschieri Skills Centre, University of Dundee, Dundee, UK, 2011.
  • Laparoscopic Days in Linz. AKh Linz, Austria, 2010.
  • Máj mikrokeringésének vizsgálata patkányban. Abteilung für Klinisch-Expeimentelle Chirurgie, Universitatkliniken des Saarlandes, Homburg/Saar, Németország, 2003.

Kitüntetések
Tudományos Diákköri Konferencián tartott előadások:
2003: X. TDK Konferencia, Marosvásárhely, Románia, Különdíj.
2003: SZTE Tudományos Diákköri Konferencia, Szeged, III. díj.
2002: SZTE Tudományos Diákköri Konferencia, Szeged, III. díj.

Tudományos kongresszuson szerzett díj:
Traveler’s Grant: 111th Annual Congress of Japan Surgical Society, Tokió, Japán, 2011.
Young Researchers Award: 40th Congress of the European Society for Surgical Research (ESSR), Konya, Törökország, 2005.
Kupffer cell blockade ameliorates the obstructive jaundice-induced microcirculatory inflammatory reaction in the liver.

Elnyert ösztöndíj: Deák Ferenc Ösztöndíj – 2008/2009 tanév

Kutatási terület

• A Kupffer-sejt-gátlás mikrokeringési-szisztémás hatásának vizsgálata epeút-elzáródást követő endotoxémia alatt
  • Vastagbél- és rectumtumorok klinikai kutatása